Blog

Jak ładować własną baterię?

I nie chodzi tutaj o tą w telefonie czy laptopie. Bo o tym prawie każdy pamięta.

No właśnie, jak ładować baterię? I nie mam tutaj na myśli baterii w telefonie czy w tablecie…, bo o niej prawie każdy pamięta...

Jeśli oglądasz moje filmy, czytasz posty, albo uczestniczyłaś w webinarze o dziecięcym buncie, doskonale wiesz, że to, co na każdym kroku podkreślam to dbanie o siebie. Ładowanie własnej baterii. Uzupełnianie wewnętrznej energii mentalnej.

Continue Reading

Czy wiesz, że zamartwianie się ZABIJA Twój mózg?

Zamartwianie się, czyli skupianie na sprawach, które wywołują w Tobie negatywne emocje nie tylko nie jest dobre, ale ZABIJA Twój mózg. Pożera Cię od środka.

Ale jak tu się nie stresować, nie zamartwiać o przyszłość, gdy świat stanął na głowie…

Przywrócono granice. Ulice opustoszały. Dzieci uczą się w domach. Puste półki w sklepach… Obowiązuje zakaz opuszczania domów. Pozamykane restauracje, kina… Wyjście do sklepu spożywczego to teraz film z gatunku przygody lub grozy - nigdy nie wiesz z czym wrócisz. Telewizja, social media, portale internetowe wszyscy rozpoczynają dzień od podania najświeższych informacji nt. koronawirusa. Statystyki, nowe obostrzenia… Nie mam co do tego watpliwości. Świat stanął na głowie. W jednym momencie zmieniło się praktycznie wszystko.

Continue Reading

Oto mały sekret na udany poranek

Jak często, gdy słyszysz brzęczący dźwięk budzika, myślisz sobie „O, nie! Muszę wstawać!”

Zwyczajny, codzienny poranek. Otulona ciepłą kołdrą, w ramionach Orfeusza, słyszysz jak „zza siedmiu gór i siedmiu mórz” dochodzi nieprzyjemny, brzęczący dźwięk ⏰.

„O, nie!” - myślisz sobie. „To mój budzik! Dlaczego teraz? I znowu się zacznie… Mamo, gdzie mój zeszyt? Gdzie spodnie? Nie chcę płatków z mlekiem na śniadanie!”

Przestawiasz budzik. „Tylko o pięć minut.”

 Z 5 minut robi się 10, a czasem 15.

„To jest czas na rozciągnięcie. Nie można się szybko zrywać z łóżka, to nie jest zdrowe” usprawiedliwiasz się. 

Continue Reading

Zakładniczka Przeszłości i Przyszłości

Jak często, gdy odbierasz dziecko z przedszkola, jesteś z nim? W tym momencie. W tej sekundzie. Minucie.

Jak często odtwarzasz w głowie to co minęło? Rozmyślasz co przed Tobą? Jak często zachwycasz się tym co widzisz, słyszysz i czujesz. Dokładnie w tym momencie.

Czy spacerując po lesie słyszysz szumiące nad Tobą drzewa? Czy dostrzegasz leniwie poruszające się obłoki po niebie? A spostrzegasz kolorowego motyla siedzącego na liściu?

Jak często, gdy odbierasz dziecko z przedszkola, jesteś z nim? W tym momencie. W tej sekundzie. Minucie. Jak bardzo podążasz za jego opowieścią? Słuchasz co mówi. Zadajesz z ciekawością pytania. Jesteś obecna i prawdziwie zainteresowana.

Continue Reading

Sezamie, otwórz się! 10 pytań do dziecka, gdy wróci ze szkoły

Jak było w szkole?
Hmm…. Jak często z Twoich ust pada to pytanie?

Masz nadzieję, że dzięki niemu zaspokoisz swoją ciekawość. Uzyskasz klucz do świata dziecka. Będziesz spokojna o jego bezpieczeństwo i przyszłość.

Rzeczywistość okazuje się inna. Gdy zadajesz to pytanie, otrzymujesz odpowiedź „Było ok” lub „Spoko”. Próbujesz dalej - „A może powiesz coś więcej? Co robiłeś?”, w odpowiedzi słyszysz - „Daj spokój. Było normalnie”. Czar prysł… 

Continue Reading

Poskromić bestię: jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od komputera?

Co zrobić, gdy setki razy prosisz dziecko o wykonanie podstawowej czynności, a ono nie reaguje? Tylko gra i gra…

Masz już dość tłumaczenia i krzyków. Nie działa ani prośba, ani groźba. Kary również nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. 

Próbowałaś już wszystkiego… Stale słyszysz „Zaraz”…, „Chwila”….., „Już”….. 

Co zrobić, gdy setki razy prosisz dziecko o wykonanie podstawowej czynności, a ono nie reaguje? Tylko gry i gry… Obiad zimny. Praca domowa nieodrobiona. Wieczory to pola bitwy… Jak to się dzieje?

Continue Reading