Zgrana rodzinka nieCodzienna gra planszowa - Małgorzata Łuczkowska

Zgrana rodzinka

nieCodzienna gra planszowa

 - jak skutecznie zamienić nerwową atmosferę w domu na spokój i wzajemną bliskość

... bez stresu, frustracji oraz niepotrzebnych działań...

gra planszowa

Skorzystaj  TERAZ

87

Nerwowa atmosfera, z mnóstwem szaleńczego pośpiechu, histerii, oczekiwań i zachowaniami w stylu "nie wie czego chce!", nikomu nie sprzyja. Pewnie nie raz i nie dwa razy przeszła Ci przez głowę myśl, aby w takich chwilach wysłać dziecko/dzieci w Kosmos. Kuszące? Zapewne! Jednak na ten moment, ta opcja nie jest dostępna ;)

Ta wybuchowa, niespokojna atmosfera wynika z tego, że KAŻDY domownik ciągnie linę w swoją stronę. Czyli mówi i robi to, co dla niego samego jest ważne, pomijając całkowicie pozostałych, w szczególności tych najmłodszych. Działając w myśl zasady  - "Przecież wiem, co dla nich jest najlepsze"

Czy aby na pewno?

My rodzice bardzo często pytamy dzieci o rzeczy, sprawy, sytuacje, które NAS interesują.

Pytamy: Czy zjadłeś obiadek? Czy byliście dzisiaj na dworze? Dlaczego znowu masz brudne spodnie? Gdzie zgubiłaś kokardę? Dlaczego nie powiedziałaś „do widzenia” Pani Ani? itp.

Nie pytamy o to, co jest ważne dla DZIECKA. I dlatego nie dostajemy tych odpowiedzi, tych informacji, na których nam zależy.

Zamiast pytać „Co było na obiadek?” zapytaj:

Co Cię dzisiaj rozśmieszyło?

Gdyby do przedszkola/szkoły przyszedł selekcjoner kadry narodowej i poszukiwał chłopców do drużyny piłki nożnej, kogo by wybrał?

Co robiłeś na długiej przerwie?

Która lekcja była najnudniejsza?

Gdybyś miała czarodziejską różdżkę, co byś zrobiła?

Te pytania „rozwiązują” dziecku język. Bo są o nim. O jego poważnych sprawach.

To nie jest tak, że dziecko nie chce z Tobą rozmawiać i odpowiadać na Twoje pytania. Ono chce Ci opowiedzieć najpierw o swoich ważnych rzeczach. I jeśli zobaczy, usłyszy, że Ty naprawdę jesteś tym zainteresowana, to odpowie Ci na każde Twoje pytanie.

Sprawdź sama.

Zgrana rodzinka to inna niż wszystkie, rodzinna gra planszowa. 

Siłą tej gry są PYTANIA  :)

Pytania, które  wychodzą poza ścieżkę utartych, rodzinnych rozmów. Ułatwiają dostęp do drugiej osoby. Poznajesz jej myśli, spostrzeżenia, marzenia i to, co dla niej ważne. Zaczynasz rozumieć skąd się bierze taka a nie inna reakcja czy zachowanie.

Stworzysz sobie wyjątkową szansę na wejście do świata Twojego dziecka. Po to, aby uzyskać odpowiedzi na te wszystkie pytania, na które chcesz. Z łatwością otrzymasz te wszystkie informacje, gdy otworzysz się na ciekawość odpowiedzi dziecka - bez oceniania i bez osądzania.

Gdy poznasz odpowiedzi, to w konsekwencji zrozumiesz motywy zachowania dziecka. I wówczas wszystko stanie się jasne. Trudne sytuacje, będą trochę łatwiejsze. Dlatego, że posiadanie takiej wiedzy sprzyja budowaniu relacji. Więzi, która sprawia, że dziecko z Tobą współdziała. I wtedy już wiesz, jak mówić i co mówić, aby dziecko Cię słuchało.

Znajdziesz skuteczne rozwiązania na trudne sytuacje

Gdy staniecie się sobie bliscy, lepiej się poznacie, to zaczniecie trafniej się rozumieć. Tematy do rozmów, pojawią się same. Będziesz działać z ciekawością i refleksją, a nie z automatu wydawać polecenia i mijać się z domownikami między kuchnią a łazienką.

Zmienisz zachowanie dziecka

Gdy dziecko usłyszy, w spokojnej, rodzinnej, radosnej atmosferze co Cię smuci, co raduje, a co wkurza, to możliwe, że następnym razem jego kolejny wybuch złości będzie łagodniejszy. Inny, niż dotychczas. Sprawdź sama.

Zgrana rodzinka to gotowy zestaw wsparcia dla rodzica.

Zawiera 84 karty, które ułatwiają Ci rozszyfrowanie zachowania dziecka, choć nie tylko jego :) W komplecie jest także wodoodporna, trudnozniszczalna plansza. Możesz zwinąć ją w rulon i zabrać do parku czy na wycieczkę bez obaw, że się zniszczy. 

„Zgrana rodzinka” w łatwy sposób wspiera m.in. naukę okazywania emocji, nazywania ich. Poprzez zabawę uczysz dziecko mówienia o uczuciach, których każdy doświadcza. O tym, co sami o sobie myślimy. Jak reagujemy, gdy dopada nas złość, smutek czy radość. Gra pokazuje metody relaksacji dla dużych i małych. Wyjaśnia dzieciom i dorosłym dlaczego warto doceniać, przytulać, pomagać. I przede wszystkim szczerze rozmawiać.

Zawartość zestawu:

  • Plansza o wymiarach 66,5 x 41,5 cm - wodoodporna, trudnozniszczalna, można zwinąć w rulon
  • 37 kart "Zadania obfite w naukę"
  • 47 kart "Otwórz się na ciekawość"
  • 1 kostka do gry

Cechy gry planszowej:

  • Liczba graczy: 2 i więcej
  • Wiek graczy: +5 lat
  • Wymiary w opakowaniu: 255x160x75 mm

„Zgrana rodzinka” to autorska gra stworzona przez  Mama Tu i Teraz Małgorzata Łuczkowska oraz Bini Paj. Obie jesteśmy mamami. Jedna dwójki maluchów, a druga nastolatka. Jesteśmy w różnym wieku. Mamy różne doświadczenia. To, co nas łączy to wzajemny szacunek i zrozumienie w relacji z dzieckiem. Bycie z dzieckiem, a nie ponad nim. Bycie rodzicem autentycznym. Rodzicem, który aktywnie uczestniczy w życiu swojego dziecka czy to całkiem małego, czy „zbuntowanego” nastolatka.

Z całego serca zachęcamy - Dołącz do Świata Twojego Dziecka już dziś!


Amelka, lat 9

Gra jest bardzo fajna. Są w niej śmieszne pytania i zadania, więc bardzo lubię grać w nią z rodzicami. Najbardziej podobały mi się odpowiedzi mojego taty. Już dawno się tak razem dobrze nie bawiliśmy.

Elżbieta

Gra „Zgrana rodzinka” to niezwykle przyjemna gra, która uczy, zbliża, bawi. To prosta gra polegająca na odpowiadaniu

na pytania i wykonywaniu zadań. Zasady są jasne i przejrzyste. Gra sprawia dużo radości i tym mniejszym i tym większym graczom. Kapitalne pytania i zadania do wykonania dla młodszych dzieci, w wieku od 5 lat. Każde pytanie  prowadzi do pozytywnych wspomnień lub „zmusza" do opowiadania o swoich sekretach, które rzecz jasna nie są niczym wielkim, ale potrafią wywołać salwy śmiechu. Przy okazji można dowiedzieć się o swoich bliskich lub nowo poznanych osobach całkiem ciekawych rzeczy. 

Patrycja

Pytania spełniły swoją rolę w 100% :)

Przetestowałam je podczas podróży z moim dzieckiem .  W końcu podróż  była przyjemnością. Dziękuję!

Sylwia

„Zgrana rodzinka” sprawia wiele radości starszym, a nawet dorosłym. To towarzyska gra, w której nikt nie zwraca uwagi na punktację, a po prostu na dobrą zabawę. Odpowiadanie na pytania w gronie bliskich osób to pretekst do lepszego poznania siebie lub przełamania lodów w nowym towarzystwie.

Justyna

Uwielbiamy gry rodzinne i śmiało mogę powiedzieć, że ta jest wyjątkowa. Tu nie liczy się wiedza, umiejętności sportowe ani manualne. Opowiada się o uczuciach, więc nie ma złych odpowiedzi.Wielkim atutem są też zadania z ćwiczeniami logopedycznymi i relaksacyjnymi. Nie lepszego pretekstu, aby dzieci nabywały takie umiejętności, niż przy dobrej zabawie z rodzicami. Gra uczy też empatii i szacunku, więc zdecydowanie polecam.

Tomek

Wow! Niespodziewałem się, że w tych kartach jest taka moc.

Twoje imię

To miejsce czeka na Twoją recenzję :)


- Zgrana rodzinka - 

ZAPŁAĆ TERAZ

87

- Zgrana rodzinka + 3 godziny indywidualnych konsultacji online

ZAPŁAĆ TERAZ

387

DZIĘKUJĘ

Jesteś już na końcu tej oferty. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, bardzo serdecznie dziękuję Ci za poświęcony czas :)

Pomagam  kobietom ujarzmić gwałtowne, trudne emocje. Uczę jak czerpać z nich siłę i spokój. Po to, aby z wiarą we własne możliwości, panowały nad chaosem dnia codziennego.

ZNAJDZIESZ MNIE


2018 © Małgorzata Łuczkowska