Zgrana rodzinka

"Zgrana rodzinka"
Nie -Codzienna, bliskościowa, rodzinna gra planszowa

Cześć!

Bardzo się cieszę, że jesteś na stronie z grą 🙂 Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz. Wszystko po to, aby rodzicielstwo było trochę łatwiejsze i baaardzo przyjemne 🙂

Zatem poznaj nową, niesamowitą grę planszową. "Zgrana rodzinka" to gotowy zestaw wsparcia dla rodzica. Zawiera 37 kart - zadań obfitych w naukę i 47 kart - pytań otwierających na ciekawość drugiej osoby.  A do tego wodoodporna, trudnozniszczalna plansza. Możesz zwinąć ją w rulon i zabrać do parku czy na wycieczkę bez obaw, że się zniszczy.

ZAPŁAĆ TERAZ

87 

Gra w naturalny dla dziecka sposób, poprzez zabawę, pomaga wejść do jego świata. W szybki i łatwy sposób znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytania na przykład:

 • Co Twoje dziecko lubi?
 • Co je smuci?
 • Z kim się przyjaźni?
 • Jak sobie radzi ze smutkiem?
 • Czego potrzebuje?
 • O czym marzy?
 • Co jest dla niego ważne?
 • Dlaczego tak się złości/histeryzuje/bije?
 • Co jest takiego fajnego w tych grach, w które ciągle gra?

I mnóstwo innych odpowiedzi, o których pozostali rodzice mogą jedynie słodko pomarzyć.

Pytania otwierające na ciekawość to właśnie takie pytania, które w rezultacie dają odpowiedzi na najróżniejsze pytania.

Gra w nietypowy sposób zbliża rodzinę. Poznajecie się lepiej. Spędzacie wspólnie czas. A efektem tego jest bliska i piękna relacja między Wami. Taka relacja żywi się przede wszystkim wspólnym czasem. Dlatego jest to tak istotne.

Karty z zadaniami obfitymi w naukę, są łatwym narzędziem wspierającym m.in. naukę okazywania emocji, nazywania ich. W trakcie zabawy uczysz dziecko inteligencji emocjonalnej. Budujesz podwaliny pod jego poczucie własnej wartości. A dodatkowo dajesz mu niepowtarzalną szansę, by poznało Cię z innej strony. Nie tylko jako rodzica, który wymaga. Ale przede wszystkim rodzica, który kiedyś też był dzieckiem. Też miał trudności. Nadal ma szalone marzenia. I potrafi głośno śmiać się z byle czego. Może i nie jest idealny, ale kocha bezwarunkowo.

Pytania z kart możesz zadawać dziecku dosłownie wszędzie. Na spacerze, w windzie, w poczekalni do lekarza, w sklepie czy w autobusie. W efekcie, zamiast dawnych histerii czy wymownych spojrzeń innych osób, zyskasz nieograniczone pokłady wspólnego śmiechu, gdy będziecie słuchali swoich odpowiedzi. I zamiast „Mamo, nuuuudzę się!” usłyszysz „Mamo, zadaj mi jeszcze takie super pytanie!”

„Zgrana rodzinka” otwiera na ciekawość. Przede wszystkim na poznanie siebie nawzajem. 

Dlatego, że posiadanie informacji co kogo złości, co wprawia w zły nastrój, a co pomaga odzyskać dobry humor, sprawia, że w domu jest ciszej. Króluje atmosfera spokoju. Nikt z nikim nie walczy. Jest dużo większe zrozumienie siebie nawzajem.

Dodatkowo gra uczy patrzenia na świat, na ważne dla każdego uczestnika sprawy, jego oczami i jego sercem. To nie jest tak, że dziecko nie chce z Tobą rozmawiać i odpowiadać na Twoje pytania. Ono chce Ci najpierw opowiedzieć o swoich ważnych rzeczach. I jeśli zobaczy, usłyszy, że Ty naprawdę jesteś tym zainteresowana, to wówczas z ogromną przyjemnością odpowie na każde Twoje pytanie. 

A gra „Zgrana rodzinka” w szybki i łatwy sposób ułatwi Ci to zadanie. Poznasz alternatywne pytania. Na przykład pytania, które dotyczą dziecka. Poruszają istotne dla niego sprawy. Są alternatywą dla zabójczego „Jak było w….”.

Zabójczego, bo to pytanie bardzo często zamyka rozmowę, zanim się ona na dobre rozpocznie. A pytania otwierające na ciekawość ją budują. W grze znajdziesz 47 pytań zastępczych, które z pewnością „rozwiążą” język Twojego milczka.

„Zgrana rodzinka” skutecznie zbliża rodzinę. Jest wspaniałą okazją do poznania siebie nawzajem. Ponadto dziecko ma możliwość poznania Ciebie z innej strony. Jest to kluczowe, gdyż dzieci uwielbiają słuchać opowieści rodziców. Ich wspomnień z dzieciństwa. Nie moralizatorskich gadek w stylu „Ja w Twoim wieku, to…”, tylko prawdziwych historii, w których widać i słychać emocje, pasję. Dziecko jest chłonne wiedzy na przykład: jak sobie radziłaś z trudnymi sytuacjami, co lubiłaś robić, co teraz sprawia Ci radość.

Gra  uczy okazywania emocji, mówienia o uczuciach, których każdy doświadcza. Poza tym uczy empatii, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Pokazuje metody relaksacji dla dużych i małych. Uczy zatrzymania i cieszenia się wspólną chwilą. Refleksji. Pytania i zadania z gry pomagają radzić sobie ze stresem, ze złością. Zmienia się zachowanie, bo lepiej rozumiane są jego motywy. I najważniejsze, wyjaśnia dzieciom i dorosłym dlaczego warto doceniać, przytulać, pomagać. Jednak przede wszystkim szczerze rozmawiać.

Co KONKRETNIE będziesz z tego miała:

Wejdziesz do świata Twojego dziecka

Stworzysz sobie wyjątkową szansę na wejście do świata Twojego dziecka. Po to, aby uzyskać odpowiedzi na te wszystkie pytania, na które chcesz. Z łatwością otrzymasz te wszystkie informacje, gdy otworzysz się na ciekawość odpowiedzi dziecka - bez oceniania i bez osądzania.

Zrozumiesz motywy zachowania dziecka

Gdy poznasz odpowiedzi, to w konsekwencji zrozumiesz motywy zachowania dziecka. I wówczas wszystko stanie się jasne. Trudne sytuacje, będą trochę łatwiejsze. Dlatego, że posiadanie takiej wiedzy sprzyja budowaniu relacji. Więzi, która sprawia, że dziecko z Tobą współdziała. I wtedy już wiesz, jak mówić i co mówić, aby dziecko Cię słuchało.

Znajdziesz skuteczne rozwiązania na trudne sytuacje

Gdy staniecie się sobie bliscy, lepiej się poznacie, to zaczniecie trafniej się rozumieć. Tematy do rozmów, pojawią się same. Będziesz działać z ciekawością i refleksją, a nie z automatu wydawać polecenia i mijać się z domownikami między kuchnią a łazienką.

Zmienisz zachowanie dziecka

Gdy dziecko usłyszy, w spokojnej, rodzinnej, radosnej atmosferze co Cię smuci, co raduje, a co wkurza, to możliwe, że następnym razem jego kolejny wybuch złości będzie łagodniejszy. Inny, niż dotychczas. Kto wie. Sprawdź sama.

Nawet, gdy dużo ze sobą rozmawiacie… Nawet, gdy jesteś przekonana, że wiesz wszystko o sobie, dziecku, mężu…

„Zgrana rodzinka” sprawi, że dowiesz się wielu nowych, zaskakujących rzeczy.

Gra wyczarowuje świetną możliwość do porozmawiania z bliskimi o sprawach i potrzebach, o których rzadko się rozmawia.

Zabawa jest zaskakująca, bo to nie tylko dziecko odpowiada na pytania i wykonuje zadania. Ale każdy gracz. Razem odbywacie podróży w głąb siebie przez przyszłość, przeszłość i teraźniejszość. Z każdej wędrówki wracacie bogatsi w nowe informacje o sobie i najbliższych. Oprócz tego uczycie się dostrzegać drobnostki, bez których życie byłoby smutniejsze. A finalnie poznajecie się lepiej i z innej strony. 

Śmiech gwarantowany.  A oto chyba chodzi w rodzicielstwie. Aby iść przez nie z uśmiechem, a nie z grymasem. 

Takiego rodzicielstwa uczy ta gra 🙂

grę kupisz tylko tutaj

Nie ma jej w sklepach!

"Zgrana rodzinka"
Nie -Codzienna, bliskościowa, rodzinna gra planszowa

ZAPŁAĆ TERAZ

87


Dlaczego warto:

 • Zbliża rodzinę
 • Lepiej się poznajecie
 • Uczy okazywania emocji, mówienia o uczuciach zarówno najmłodszych, jak i najstarszych graczy
 • Doskonali umiejętność zadawania pytań o sprawy ważne dla innych domowników
 • Ćwiczy cierpliwość i ducha rywalizacji
 • Wspiera naukę czytania u najmłodszych
 • Umacnia rozwój mowy dziecka - niektóre karty z zadaniami to ćwiczenia artykulacyjne
 • Dostarcza sposobów radzenia sobie z emocjami, ze stresem, ze złością i gorszymi dniami
 • Wyjaśnia znaczenie doceniania drobnostek, bez których życie byłoby smutniejsze
 • Wzmacnia kreatywność - na próżno szukać w zestawie pionków. Ich po prostu nie ma. Każda rodzina tworzy swoje własne, unikatowe pionki. Z czego chce.
 • Kapitalny sposób na wspólne spotkanie

Zawartość zestawu:

 • Plansza o wymiarach 66,5 x 41,5 cm - wodoodporna, trudnozniszczalna, można zwinąć w rulon
 • 37 kart z zadaniami obfitymi w naukę
 • 47 kart z pytaniami otwierającymi na ciekawość perspektywy drugiej osoby
 • 1 kostka

Cechy gry:

 • Liczba graczy: 2 i więcej
 • Wiek graczy: +5 lat
 • Wymiary w opakowaniu: 255x160x75 mm

„Zgrana rodzinka” to autorska gra stworzona przez  Mama Tu i Teraz Małgorzata Łuczkowska oraz Bini Paj. Obie jesteśmy mamami. Jedna dwójki maluchów, a druga nastolatka. Jesteśmy w różnym wieku. Mamy różne doświadczenia. To, co nas łączy to wzajemny szacunek i zrozumienie w relacji z dzieckiem. Bycie z dzieckiem, a nie ponad nim. Bycie rodzicem autentycznym. Rodzicem, który aktywnie uczestniczy w życiu swojego dziecka czy to całkiem małego, czy „zbuntowanego” nastolatka.

Z całego serca zachęcamy - Dołącz do Świata Twojego Dziecka już dziś!

"Zgrana rodzinka"
Nie -Codzienna, bliskościowa, rodzinna gra planszowa

ZAPŁAĆ TERAZ

87


CO MÓWIĄ INNI:

Amelka, lat 9

Gra jest bardzo fajna. Są w niej śmieszne pytania i zadania, więc bardzo lubię grać w nią z rodzicami. Najbardziej podobały mi się odpowiedzi mojego taty. Już dawno się tak razem dobrze nie bawiliśmy.

Elżbieta 

Gra „Zgrana rodzinka” to niezwykle przyjemna gra, która uczy, zbliża, bawi. To prosta gra polegająca na odpowiadaniu

na pytania i wykonywaniu zadań. Zasady są jasne i przejrzyste. Gra sprawia dużo radości i tym mniejszym i tym większym graczom. Kapitalne pytania i zadania do wykonania dla młodszych dzieci, w wieku od 5 lat. Każde pytanie  prowadzi do pozytywnych wspomnień lub „zmusza" do opowiadania o swoich sekretach, które rzecz jasna nie są niczym wielkim, ale potrafią wywołać salwy śmiechu. Przy okazji można dowiedzieć się o swoich bliskich lub nowo poznanych osobach całkiem ciekawych rzeczy. 

Sylwia 

„Zgrana rodzinka” sprawia wiele radości starszym, a nawet dorosłym. To towarzyska gra, w której nikt nie zwraca uwagi na punktację, a po prostu na dobrą zabawę. Odpowiadanie na pytania w gronie bliskich osób to pretekst do lepszego poznania siebie lub przełamania lodów w nowym towarzystwie.

Justyna

Uwielbiamy gry rodzinne i śmiało mogę powiedzieć, że ta jest wyjątkowa. Tu nie liczy się wiedza, umiejętności sportowe ani manualne. Opowiada się o uczuciach, więc nie ma złych odpowiedzi.Wielkim atutem są też zadania z ćwiczeniami logopedycznymi i relaksacyjnymi. Nie lepszego pretekstu, aby dzieci nabywały takie umiejętności, niż przy dobrej zabawie z rodzicami. Gra uczy też empatii i szacunku, więc zdecydowanie polecam.

Patrycja

Karty z pytaniami spełniły swoją rolę w 100% 🙂

Przetestowałam je podczas podróży z moim dzieckiem .  

W końcu podróż  była przyjemnością. Dziękuję!

Tomek

Wow! Niespodziewałem się, że w tych kartach jest taka moc.

Twoje imię

To miejsce czeka na Twoją recenzję 🙂


ZAPŁAĆ TERAZ

87 

DZIĘKUJĘ

Jesteś już na końcu tej oferty. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, bardzo serdecznie dziękuję Ci za poświęcony czas 🙂


©MalgorzataLuczkowska.pl

Ta strona nie jest częścią witryny Facebook ani Facebook Inc. Ta strona nie jest w żaden sposób zatwierdzona przez Facebook. FACEBOOK jest znakiem towarowym FACEBOOK Inc.